Mi a közös Mark Zuckerbergben, Bill Gatesben és Elon Muskban?
A világ legnagyobb technológiai vállalatainak vezetői rengeteget utaznak. Gyakran messzire, igen gyakran repülővel. Megnéztük, kinek milyen gépe van.
A világ legnagyobb technológiai vállalatainak vezetői rengeteget utaznak. Gyakran messzire, igen gyakran repülővel. Megnéztük, kinek milyen gépe van.
Minden filmen nyomot hagyhat az eredménye a vitának, amelytől most egész Hollywood zeng: lassan már semmiség lesz egy elhunyt színészt megjeleníteni a vásznon. Ez viszont komoly etikai kérdéseket vet fel, miközben a jogalkotók próbálnak lépést tartani a technológia fejlődésével.
Egy ideje már nemcsak a használt és az új készülékek között választhatnak azok, akik telefont akarnak venni, néhány éve megjelentek a magyar piacon is a felújított készülékek. Hogy mennyire lehet bennük bízni, annak egy hónapokon át zajló teszteléssel jártunk utána.
Afrika több országában is megjelent az mpox (majomhimlő) egy fertőzőbb és halálosabb változata, és már Svédországban is regisztráltak egy esetet. Az Egészségügyi Világszervezet pedig gyors lépéssel reagálta le a történteket. Összeszedtük, mit kell tudni a kórokozóról, a védekezésről és a tünetekről.
Vajda Ádám és Bacsur Dániel középiskolás éveik elején jártak, amikor kitört a koronavírus-járvány, és online oktatásra kellett átállni. A fiatalok az ott szerzett rossz tapasztalatokból építkezve hozták létre azt a platformot, ami a mesterséges intelligencia aktuális vívmányait kombinálja a magyarországi közoktatás követelményeivel. Ez az Avatar, a 24 órán át rendelkezésre álló tanár.
A Boeing Starlinerből folyamatosan szivárog a hélium, így nem lehet vele elindulni a Nemzetközi Űrállomásról. A NASA szerint egyelőre nincs ok az aggodalomra.
Áttörést ért el a brit Materials Nexus nevű cég, ami a mesterséges intelligenciát vetette be, hogy megszabaduljon a mágnesekben használt ritkaföldfémektől.
Rónaszéki Péter kiberbiztonsági szakértő a saját bőrén is megtapasztalta már, milyen, amikor az internetes csalók profi módon próbálják átejteni az áldozatukat. Vannak milliókat és milliárdokat bukó vállalatok is. A csalók ráérnek.
Bár a mesterséges intelligencia alapvetően megváltoztatja az idegennyelv-tanulást, a nyelvtanároknak egyelőre nem kell az átképzésen gondolkodniuk.
A pszichológia felfedezései segíthetik az internetes csalókat abban, hogy becserkésszék az áldozatukat, és pénzt csikarjanak ki belőle. Ha elég precízen tartják magukat a pszichológia törvényeihez, akkor művelt, intelligens embereknél is sikert érhetnek el. Az alkalmazott trükkök egy külső szemlélő számára azonnal szemet szúrnak, belülről megélni a csalást azonban egészen más helyzet.
Tucatnyi tudományos és számtalan etikai kérdést is felvet a fejátültetés lehetősége, egy amerikai startup cég, a BrainBridge viszont azt állítja, nyolc éven belül elvégezhetik az első ilyen beavatkozást.
Kína az új társadalmi szerződés jegyében minden korábbinál több térfigyelő kamerát szerel fel a távol-keleti országban, amikhez arcfelismerő technológia is tartozik. Ilyenekből juthat Európába is.